Jak poprowadzić pacjenta z niedokrwistością w okresie pandemii – porady telemedyczne – PZWL – Webinary

Jak poprowadzić pacjenta z niedokrwistością w okresie pandemii – porady telemedyczne

Jak poprowadzić pacjenta z niedokrwistością w okresie pandemii – porady telemedyczne

Celem  webinaru jest:

  • przedstawione najnowszych danych dotyczących metabolizmu i gospodarki żelazowej
  • udzielenie praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia diagnostyki i leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Webinar skierowany jest do lekarzy medycyny rodzinnej, internistów oraz adeptów hematologii i lekarzy innych specjalizacji zainteresowanych tematyką.

Prowadząca:

prof. dr hab. n. med. Iwona Hus

Więcej

AGENDA

1. Znaczenie telemedycyny w dobie pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 w istotny sposób zwiększyła znaczenie telemedycyny. Teleporady pozwalają zmniejszenie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV2 poprzez zmniejszenie liczby wizyt w placówkach służby zdrowia. W trakcie webinaru przedstawione będzie znaczenie telemedycyny w diagnostyce i leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza

2. Niedokrwistość jako częsty objaw wielu chorobowy.

Niedokrwistość jest często spotykanym objawem, który może towarzyszyć wielu chorobom, m. in. chorobom przewlekłym (najczęstszy rodzaj niedokrwistości), nowotworom układu krwiotwórczego i limfoidalnego, chorobom przewodu pokarmowego. Diagnostykę przy braku innych swoistych objawów zwykle rozpoczyna się od wykluczenia niedokrwistości niedoborowych.

3. Niedobór żelaza jako jedna z najczęstszych przyczyn niedokrwistości

Niedobór żelaza należy do najczęstszych przyczyn niedokrwistości, jednak należy pamiętać, że etiologia niedokrwistości może być złożona i obejmować zarówno inne niedokrwistości niedoborowe, jak i niedokrwistości
o innym patomechanizmie, takie jak niedokrwistość chorób przewlekłych.

4. Diagnostyka i leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza –czy są trudniejsze w dobie COVID-19?

Diagnostyka niedokrwistości z niedoboru żelaza musi obejmować zarówno ocenę gospodarki żelazowej (nie tylko żelaza) jak i określenie przyczyny.

 

Co trzeba wiedzieć przed zapisaniem się?

  • Czas trwania webinaru to ok. 90 minut
  • Udział w konferencji jest bezpłatny.
  • Tylko zapisani przez formularz użytkownicy mogą wziąć udział w wydarzeniu – link do spotkania on-line wysyłamy na adres e-mail podany w formularzu.
  • Spotkanie tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających NPWZ.
  • Wymagania sprzętowe: komputer, tablet lub smartfon o podstawowych parametrach technicznych, który umożliwia odtwarzanie materiałów wideo.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

  • Całkowicie online i w dowolnym miejscu otrzymacie Państwo od naszego eksperta najnowsze informacje na temat aktualnie obowiązujących zaleceń.
  • Możliwość skonsultowania swoich problemów z ekspertem – spotkanie w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

Partner webinaru:

« Obejrzyj wydarzenie online »