Diagnostyka i leczenie raka piersi - II edycja | 14.04.2021 r.
Opis

Webinar poprowadzony przez dr n.med. Agnieszkę Jagiełło- Gruszfeld oraz dr n.med. Andrzeja Tysarowskiego miał celu uporządkowanie wiedzy i przedstawienie algorytmów terapeutycznych w kontekście diagnostyki oraz perspektyw leczenia raka piersi.

Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do onkologów klinicznych i radioterapeutów. 

Podczas spotkania poruszono m.in. następujące tematy:

  • Diagnostyka BRCA w raku piersi (Polska vs Europa vs świat)
  • Współpraca zespołu interdyscyplinarnego w diagnostyce i leczeniu BRCA
  • Finansowanie diagnostyki BRCA w raku piersi w Polsce
  • Komu i kiedy jest i powinna być zlecana diagnostyka BRCA, jak wygląda i jak powinna wyglądać ścieżka Pacjentki związana z taką diagnostyką?
  • Miejsce inhibitorów PARP w leczeniu pacjentek z rakiem piersi (zgodnie z rejestracją EMA)
  • RWD (Real World Data) dla inhibitorów CDK4/6 w zaawansowanym raku piersi
  • Zarządzanie działaniami niepożądanymi podczas stosowania inhibitorów CK4/6
  • Inhibitory CDK4/6 – podobieństwa i różnice
685173B8-A758-4D47-911D-05A270F791841 godzina 41 minut
Bezpłatne
background
Prelegenci
name
Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld
Dr n. med.

Kieruje Oddziałem Zachowawczym w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.

Jest onkologiem klinicznym. Zawodowo koncentruje się na leczeniu chorych na raka piersi. Szczególnie interesuje się onkologią geriatryczną. Od ponad 10 lat jest członkiem SIOG (International Society of Geriatric Oncology), obecnie reprezentantem Polski w tej organizacji. Jest także członkiem PTO, PTOK, ESMO,  ASCO. 

 

Zobacz profil
name
Andrzej Tysarowski
Dr n. med.

Dr n. med. Andrzej Tysarowski jest absolwentem Międzywydziałowych Studiów Biotechnologii SGGW w Warszawie oraz podyplomowych studiów z Analityki Medycznej na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2012 roku w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie (obecnie Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie) w Warszawie. Tytuł specjalisty z laboratoryjnej genetyki medycznej otrzymał w 2016 roku na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie jest w trakcie studiów z Master od Business Administration (MBA) w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Od 2003 roku pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii, gdzie kieruje Pracownią Diagnostyki Genetycznej i Molekularnej Nowotworów oraz Pracownią Wdrażania i Walidacji Molekularnych Technik Diagnostycznych, a także Pracownią Diagnostyki COVID-19. Od samego początku zajmuje się implementacją nowoczesnych technik biologii molekularnej do rutynowej genetycznej diagnostyki onkologicznej.

Jako pierwszy w Polsce rozpoczął szerokie testowanie pod kątem terapii celowanych w raku jelita grubego i płuca. Jest autorem pierwszych raportów i pierwszej ogólnopolskiej kontroli jakości w tym zakresie. Ponadto wdrożył do rutynowej diagnostyki testowanie z użyciem płynnej biopsji (ctDNA), a także paneli genowych (NGS) identyfikujących fuzje genowe w różnych typach nowotworów m.in. w mięsakach i raku płuca. Obecnie jest koordynatorem ds. diagnostyki molekularnej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Jest autorem wielu prac naukowych, organizatorem i wykładowcą na konferencjach szkoleniowych, warsztatach z biologii molekularnej o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także wykonawcą wilku projektów badawczych.

Zobacz profil
background
background